Gruchanie, ćwierkanie - odgłosy wydawane przez świnki

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

jelonek

Szczękanie zębami

Post autor: jelonek »

Nie znalazłam podobnego tematu, więc pozwoliłam sobie na założenie nowego.

Czytałam, że świnki szczękają zębami, gdy są złe, niezadowolone, przestraszone i tak dalej. Faktycznie, Puszek szczęka zębami przy obcinaniu futerka, bo tego nienawidzi, ale wczoraj gdy poszłam do kuchni i otworzyłam lodówkę, to przybiegł z kwikiem. Szykowałam mu kolację (ogóreczek, jabłko, pietruszka), a on usiadł mi na stopie, co chwilę robił stójkę i właśnie szczękał zębami. Czy to możliwe, że szczękał zębami z ekscytacji, że zaraz dostanie jedzonko, czy była to oznaka zniecierpliwienia, takie "rusz się kobieto, głodny jestem"? :szczerbaty: Raz też szczękał zębami gdy nakładałam mu sianko do paśnika a klatka była zamknięta i nie mógł się do sianka dostać.
balbinkowo

Re: Szczękanie zębami

Post autor: balbinkowo »

Moje panienki na początku znajomości tak do siebie szczękały zębami, ale od kiedy panuje u niech spokój i pokój nie słyszałam u nich tego dźwięku :)
odeta89

Re: Szczękanie zębami

Post autor: odeta89 »

moim zdaniem jest nerwowy, że się ociągasz w ruchach :szczerbaty: to przecież świnie dyktują warunki :lol:
ProsiaczkoLub

Re: Szczękanie zębami

Post autor: ProsiaczkoLub »

Pierworodny nigdy na mnie nie kłapał zębami.
Inna sprawa już z jego świńskim przypranym bratem.
Nie wiem czy to objaw mega wkurzenia, czy bardziej stresu. Może to też być pokazywanie kto tu jest najważniejszy albo mieszanka tego wszystkiego.
odeta89 pisze:moim zdaniem jest nerwowy, że się ociągasz w ruchach :szczerbaty: to przecież świnie dyktują warunki :lol:
Co do tego,że to świnie dyktują warunki- chyba już nikt nie ma wątpliwości :lol:
boe22

Re: Szczękanie zębami

Post autor: boe22 »

Tak, ma na myśli jedno lub drugie:
a) jestem nerwowy
b) krzyczy DAJ MI PAPU! :lol: szybko szybko szybko!
daga

Re: Szczękanie zębami

Post autor: daga »

Mój Świniak jest pokręcony :roll: Siedzę sobie na kanapie, patrzę na niego ( z odległości rzecz jasna) a on po kilku minutach wzajemnego gapienia się na siebie po prostu zaczyna szczękać zębami... Dziwny gościu :P Chyba nie lubi jak się mu przygląda. :) A co do Twojego - to pewnie myśli: 'ile mogę czekać, strasznie się ociąga ta moja babka :świnka1: " :)
boe22

Re: Szczękanie zębami

Post autor: boe22 »

Ja też bym się zirytowała, gdyby ktoś się na mnie przez kilka minut gapił :lol: !!!
Ale zębami- jak dotąd- nie zgrzytam :lol:
Awatar użytkownika
EstaToJa
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2014, 12:51
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczękanie zębami

Post autor: EstaToJa »

Esta też tak robi i nie mam pojęcia dlaczego
czy to możliwe, że świnka robi do bez powodu?
daga

Re: Gruchanie, ćwierkanie - odgłosy, wydawane przez świnki

Post autor: daga »

Być może tak. :) A może mają swoje humorki i po prostu się złoszczą hihi :lol:
Ayako

Re: Gruchanie, ćwierkanie - odgłosy, wydawane przez świnki

Post autor: Ayako »

Mnie zaś zastanawiają odgłosy wydawane przez moją świnkę. Mam ją dopiero kilka dni i nadal jesteśmy na etapie oswajania. M.in. każdego wieczoru robimy sobie sesje na kolankach z jedzeniem przysmaków, podawaniem witaminek itd. Świnka wtedy zaczyna popiskiwać, a dziś nawet zaczęła podskakiwać. Dziś na stole leżała sobie zieleninka zerwana z łączki i piszczenie momentami zamieniało się w głośny kwik. Nie podejrzewałam, że świnki mogą wydawać tak głośne odgłosy. To piszczenie to odgłos zadowolenia, niezadowolenia czy czegoś jeszcze innego? Domyślam się że głośny kwik oznaczał: daj mi zieleninkę! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”