Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA] - w DS

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

twojawiernafanka

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: twojawiernafanka »

Dziękujemy za komplementy :-)
Kilka nowych zdjęć:

Przed sprzątaniem, podczas posiłku:
Obrazek

Wściekli chłopcy podczas sprzątania w lokum tymczasowym:
Obrazek

I już po sprzątaniu (domek i paśnik chwilowo produkcji własnej ;-) ):
Obrazek

Jutro wybieramy się do weterynarza na kontrolę oczka (mamy blisko, więc prawdopodobnie od razu zabierzemy drugiego). Na dniach chłopaki dostaną także matę prysznicową, bo już nie mam pomysłów jak zapobiec włażeniu pod polar, a jakoś na samych trotach szkoda mi tych maleńkich łapeczek. Trwają też prace nad stałym wybiegiem.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: kimera »

Polar możesz przymocować do kuwety albo kratek szczypkami do bielizny, albo takimi płaskimi do papierów.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: Cynthia »

A co po wizycie u weta wyszło??
twojawiernafanka

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: twojawiernafanka »

Jutro dopiero idziemy, bo praca, praca, a doktor Iza tylko w środy po południu :(
kimero - nie wiem, czemu na to nie wpadłam, ale pomysł świetny, dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: Cynthia »

to bym poprosiła o sprawdzenie ceny na rodicare
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: porcella »

Oj, to moi Fitek i Rajtek :-) Witajcie, chłopaki z Chełmskiej to ci z szóstki z odbioru z 24 czerwca, wyciućkani jeszcze w labo, zdrowi i sympatyczni. Rozrabiali i zostali oddzieleni od razu, bo lali kolegów. Kochana, oni są oswojeni - w porównaniu :ok:

BTW - jak brakuje tych starych wątków... :glowawmur:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
twojawiernafanka

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: twojawiernafanka »

Ojj tak...
Muszę przyznać jedno - jeśli oni są ładnie oswojeni, to pozostałe labki muszą być naprawdę niezłymi dzikusami! :D A tak zupełnie poważnie - coraz częściej zza krat wystają ciekawskie pyszczki, a tak szalonego brykania jeszcze nie widziałam.

Dziś byliśmy na kontroli oczka. Na szczęście nic poważnego, prawdopodobnie Remek mruży je z powodu nadwrażliwości. Dostał jakieś okrutnie barwiące na żółto kropelki. Teraz będziemy przemywać świetlikiem i powinno być ok.

Póki co ładnie tyją, choć nadal wybrzydzają, jeśli chodzi o granulat. Za punkt honoru postawili sobie wywlekanie go z miski (co ciekawe, nawet jej przy tym nie przewracają). Wydaje mi się także, że z poidła ubyło w końcu trochę wody...

Napiszę to raz jeszcze - cudowne chłopaki! :)

EDIT (12.07.2013): Hurra! Dziś jeden z chłopaków przyłapany na gorącym uczynku. Pił sobie jak gdyby nigdy nic z poidła :) Robimy poza tym duże postępy w oswajaniu ich. Remkowi zakrapiamy oczko dwa razy dziennie, przez co już przyzwyczaił się do tego, że jest brany na ręce. Oba prośki nie uciekają już prawie przed ręką, wąchają palce, jeszcze chwila, a będą brały smakołyki z ręki. Nic, tylko kochać!
Zaryzykowaliśmy również włożenie maty łazienkowej i pod spód seni. Niestety, dziś rano czekała na nas pięknie wygryziona, okrąglutka dziura. Spróbowaliśmy jeszcze obrócić ją na drugą stronę, ale jeśli i to nie poskutkuje - będzie trzebawrócić do kocyków.
joasior

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: joasior »

Boskie są chłopaki. :love: Mają niespotykane umaszczenie.
twojawiernafanka

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: twojawiernafanka »

Chłopcy stają się coraz bardziej bezproblemowi. Wcinają już ładnie granulat, woda z poidła znika w tempie zawrotnym, ubóstwiają zieleninkę, marchewę, buraka, powoli zaczynają kolankować.
Dziś tak Remeczek zaskoczył nas na kolanach (zdjęcie telefonem robione, bo nie chcieliśmy go straszyć, a nie miałam aparatu pod ręką):

Obrazek

Romeczek niestety z kolan próbował wiać.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Bracia Romulus i Remus [BIELSKO-BIAŁA]

Post autor: Cynthia »

Jakie czarne stopy :rotfl:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”