Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym związane

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

kasiek7

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: kasiek7 »

rękawice gumowe i szczotki to wg mnie też dobre pomysły, ale trzeba z nich te włosy wybierać, a rolka do ubrań jest pod tym względem niezastąpiona, odkleja się tylko zabrudzoną warstwę i można czyścić dalej :)
Ann

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: Ann »

Ta szczotka do której link wkleiłam zbiera sierść w taki kłębuszek - w sensie sierść nie wbija się w szczotkę, tylko zbiera w jednym miejscu w które "zaczesujemy" sierść.
Rolki do ubrań też wypróbowałam, tylko u mnie się nie sprawdziły - żeby wyczyścić jedno legowisko to zużywałam chyba z pół rolki :lol: A tu parę razy machnę szczotką i gotowe :meeting:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: kimera »

Wypróbowałam u Ann tę szczotkę i byłam zachwycona. Gdyby były dostępne nie tylko na zooplusie, chętnie bym kupiła, bo świetnie zdjęła sierść z mojego ubrania.
Podrycz

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: Podrycz »

ja właśnie też się przymierzam, żeby to kupić, mam nadzieje ze warto
zagli

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: zagli »

Wszystkie świńskie rzeczy piorę w poszewce na dużą poduszkę - takiej z suwakiem. Dzięki temu nie brudzę pralki. Sianko strzepuję - normalnie tak jak dywan się trzepie, natomiast sierść zbieram rolonem.
oldzej

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: oldzej »

Kimera ja często kupuje na zooplusie żarełko dla kota jeśli chcesz to wezmę Ci taką szczotkę. Też mam taka tyle że nie w kształcie biedronki i muszę powiedzieć że przy moim psie goldenie i kocie maine coonie świetnie się sprawdza. Świnki mam golaski dla równowagi :102: więc tu akurat nie potrzebuję :laugh:
Libra20

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: Libra20 »

oldzej pisze:Kimera ja często kupuje na zooplusie żarełko dla kota jeśli chcesz to wezmę Ci taką szczotkę. Też mam taka tyle że nie w kształcie biedronki i muszę powiedzieć że przy moim psie goldenie i kocie maine coonie świetnie się sprawdza. Świnki mam golaski dla równowagi :102: więc tu akurat nie potrzebuję :laugh:
Masz mine coona ? :shock: Błagam o zdjęcia :please: :please: :please:

P.S. Sorki za off topa ale nie mogłam się powstrzymać :)
Acinetobacter

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: Acinetobacter »

Ja wszystko nawet maty piorę w pralce w 90 stopniach,najpierw strzepuje wszystko nad wanna ,a jak jest dożo kłaczków to zdejmuje je rolką do czyszczenia ubrań.Nie ma żadnych plam po siuśkach, maty się nie zbiegają ,a polarki mięciutkie.Kajtek zadowolony bo to leniuch i wygodniś straszny więc ceni sobie wygodę :szczerbaty:
Asia909

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: Asia909 »

A ja wszystko piore recznie :) mate, hamaki itp. A siersc sciagam pierwsze... Zgrzeblem (jaka szczotka do konia) a pozniej wilgotna reka dokanczam ,,odklaczanie" :)
oldzej

Re: Polarki-pranie, odkłaczanie i inne cudowności z tym zwią

Post autor: oldzej »

Jak tylko nauczę się wklejać tu zdjęcia to założe wątek mojemu zoo. Póki co nie rozgryzłam jak to zrobic z telefonu na którym mam wszytskie zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”