Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

ODPOWIEDZ
gibonfredek

Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: gibonfredek »

witam tak jak powyzej moja swinka ma pokryte takim czyms przypominajace rope ale to zeszlo wo 2 dniach... posmarowalem to clotrimazolem tak jak pisalo czy mojej swince coś grozi?
Anulka1602

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: Anulka1602 »

Napisz coś więcej na temat rany,w jakim jest miejscu,jak wygląda itp.,bo po tym co napisałeś to niewiele można stwierdzić i doradzić. Ja osobiście poszłabym ze świnką do weta bo na własną rękę nie ma co paćkać by nie zaszkodzić. Świnki mają łyse miejsca za uszami i to jest naturalne. Natomiast jeśli zauważyłeś gdzieś indziej na ciele świnki łyse placki to może to być grzybica. Napisz dokładnie jak to wygląda,możesz dodać zdjęcie to napewno ktoś ci coś doradzi.
gibonfredek

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: gibonfredek »

przepraszam za tak puzna odpowiedz bylem u weterynarza i stwierdzili grzyb przypisal maść ale minął tydzień i nic nie skutkuje druga się zaraziła ide jutro do weterynarza zobaczymy do wskóra ale wątpie pomóżcie czy moim świnką coś grozi ?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13493
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: pucka69 »

A jaką maść przepisał weterynarz? Ja zazwyczaj na grzybicę używam imaverolu w odpowiednim stężeniu i fungidermu. Pamiętaj też o zachowaniu higieny - np. zawsze po smarowaniu świnki myj ręce, często zmieniaj ściółkę, pierz hamaki i inne itd
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: Bulletproof »

Ale na pierwszym miejscu idź do weta specjalizującego się w świnkach. Byle jaki (psio-koci) niewiele pomoże. Jak dasz radę podjechać do Gdańska, albo Gdyni, to w GD na Osowej jest dobra przychodnia na Feniksa (dr. Gursztyn), albo w Gdyni jest kilka polecanych, ale to już musiałbyś sprawdzić w spisie na forum.
gibonfredek

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: gibonfredek »

maść jaką przypisał to primafucort :czytac:
gibonfredek

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: gibonfredek »

gibonfredek pisze:maść jaką przypisał to primafucort :czytac:
ale niestety niedziala do tej pory :(
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13493
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Moja świnka ma miejsce w ktorym nie ma włosów i ma rane.

Post autor: pucka69 »

no grzybicy się raczej w tydzień nie wyleczy
pimafucort to dobra maść ale chyba ciężko owłosioną skórę smarować maścią? nadal uważam że najlepszy byłby imaverol.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”