dwa samce

ODPOWIEDZ
silverfox929

dwa samce

Post autor: silverfox929 »

witam poradzono nam że dwa samce bedą spokojne i itd, kupiliśmy dwa z jednej klatki w sklepie i od prawie poczatku u nas rozpoczęły sie walki, najpierw gonitwy , straszenie zgrzytanie zębami az pewnej nocy straszny pisk i ten mniejszy z krwia na pyszczku poszedł do innej klatki. potem próby połączenia skończyły sie gwałtem! ten większy dobierał sie do mniejszego zreszta z powodzeniem. potem w czasie innych prób była straszna bójka (bez krwi ale bardzo agresywna) a nastepne to gonitwy i wszystkiego po trochu. mamy sie martwić? co robic? :świnka1: :świnka1:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: dwa samce

Post autor: kimera »

To, że były w sklepie w jednej klatce, nie oznacza, niestety, że były zaprzyjaźnione, a nawet sobie przedstawione. Pewnie są jeszcze kiepsko zsocjalizowane, a może z niedoborami diety. Przed wami dużo roboty. Radzę poczytać o łączeniu świnek, szczególnie płci męskiej.
Tzw. gwałcenie, piski, ganianie, to normalne :). Gryzienie do krwi już nie... Ale może świnkom to przejdzie.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: dwa samce

Post autor: Bulletproof »

Jesteś pewien że to 2 samce?
Myślę, że trzeba zacząć łączenie od początku, wyczyścić klatkę z zapachów, najlepiej octem i nic do niej nie wkładać oprócz poidła i sianka i najważniejsze to wywalić obie świnki na wybieg, gdzie jeszcze żadna z nich nie była i dać im czas to zapoznania. Dopóki nie pojawi się krew nie należy ich rozdzielać. Może jeszcze nie wszystko stracone i po takich wybiegach ustalą kto tu rządzi ;)
kiszkor2

Re: dwa samce

Post autor: kiszkor2 »

A w jakim wieku to są świnki?
Ja mam 3 samczyków, wszystkie w różnym wieku. Najstarszy ma około 6-8 miesięcy, średni 3-4, najmłodszy 2 miesiące. Te dwa starsze mam z jednego "źródła", natomiast najmłodszą świnkę z innego. Zanim pojawiła się ta ostatnia, starsze przebywały ze sobą 2 tygodnie. Nigdy nie walczyły, miałem wrażenie, że się "uzupełniały". Szczególnie na początku, raz jedna była w domku na "czatach", druga jadła i na odwrót. Dawały sobie znaki gadając, piszcząc, gruchając. Były(i są) próby dominacji, ale kończą się na korzyść starszej świnki; pogoni chwilę, troszkę postraszy i już się kumplują ;)
Gdy pojawiła się trzecia świnka(najmłodsza), poznały się w miejscu nieznanym wcześniej :) wtedy też kupiłem dużą klatkę dla trzech delikwentów i żadna nie była gospodarzem w progach. Starsze zaakceptowały najmłodsza i razem się bawią i funkcjonują:)
U mnie wydaję mi się, że było łatwiej bo wszystkie są w różnym wieku.

Przedmówca ma dobrą strategię z nowym miejscem i wyczyszczeniem klatki :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: dwa samce

Post autor: Bulletproof »

* Przedmówczyni ;)
kiszkor2

Re: dwa samce

Post autor: kiszkor2 »

Pani wybaczy, Pani Bulletproof ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”