Wymiary kuwety?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Wymiary kuwety?

Post autor: Bulletproof »

Mam zamiar zrobić kuwetę 120x53 cm ( tak wiem, dziwna szerokość ale większy po prostu się nie zmieści :P )
Planowałam zakup polipropylenu kanalikowego, ale nie wiem jaką długość i szerokość zamówić. Ile należy zostawić cm. z każdego boczku, tak, żeby można było z tego zrobić kuwetkę? Jakiej wysokości kuwetę najlepiej zrobić?
tiger

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: tiger »

Jeśli nadal czekasz na odpowiedź:
Mój prosiak ma kuwetę wysokości 16 cm, jak mu otworzę kratę to radzi sobie bez problemu, przeskakuje. Uważam, że może, ale nie musi być mniejsza (10 cm?), ale taka jest komfortowa, i śwince odpowiada, i tobie, bo bobki i trociny czy żwirek nie wysypują się na podłogę. Tylko z paśnika siano wyłazi ;)
AiKp

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: AiKp »

Czyli kuweta wysoka na 17cm będzie ok? Bo trochę mnie przeraziła, jak dostaliśmy klatkę :?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: Bulletproof »

AiKp pisze:Czyli kuweta wysoka na 17cm będzie ok? Bo trochę mnie przeraziła, jak dostaliśmy klatkę :?
Ja w klatce mam niecałe 16, z PP w końcu zrobiłam z 15 i jest ok ;)
AiKp

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: AiKp »

Dziękuję ;)
Yumizu

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: Yumizu »

@Bulletproof jakiej grubości kanalika propylenowego użyjesz? chciałabym też sama taką klatkę zrobić ale nie wiem czy trzeba koniecznie do niej te kraty dookoła, chciałabym ich nie używać ewentualnie dwie na rogu do poidełka resztę rzeczy nie potrzebuje kratek czy taka klatka by się trzymała? I też mam problem funduszy nie za wiele mogę wydać
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: Bulletproof »

Yumizu pisze:@Bulletproof jakiej grubości kanalika propylenowego użyjesz? chciałabym też sama taką klatkę zrobić ale nie wiem czy trzeba koniecznie do niej te kraty dookoła, chciałabym ich nie używać ewentualnie dwie na rogu do poidełka resztę rzeczy nie potrzebuje kratek czy taka klatka by się trzymała? I też mam problem funduszy nie za wiele mogę wydać
Ja już ją dawno zrobiłam, popatrz na datę dodania postu :lol:
Kupiłam w Mrówce, chyba 3mm, jest dosyć giętki i polecam te kratki, bo boczki propylenu jak zegniesz to one się tak wywijają, jak świnka się o nie oprze to taśma klejąca może puścić i ci się rozbiegną po domu. Zrobiłam taki klatko- wybieg:

Obrazek

Jako przedłużenie mojej klatki setki i kosztowało mnie to jakieś 30 zł 8-) może i mniej. Polipropylen w Mrówce jest taniutki, chyba 19 zł za 1x2 metry, a kratki kupiłam przez allegro, są to cele lęgowe dla gołębi hodowlanych, kosztują ok. złotówkę za sztukę ( w odróżnieniu od C&C które kosztują 20zł na sztukę a są takich samych wielkości). Ja tą klateczkę zrobiłam długości 140 (chyba) cm i ogólnie jest super :102: Bardzo polecam, bo śmiesznie tanio, bardzo łatwo się to robi a świnki bardzo zadowolone.
Jak jeszcze jakieś pytania to bardzo zapraszam :D
Yumizu

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: Yumizu »

Patrzyłam na ostatni post ;D dzięki za odpowiedz poszukam tego na alegro
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiary kuwety?

Post autor: Bulletproof »

Yumizu pisze:Patrzyłam na ostatni post ;D dzięki za odpowiedz poszukam tego na alegro
One mają takie krótkie wystające "cośki", możesz zobaczyć u mnie na zdjęciu pozostałości po nich, ale to wystarczy uciąć kombinierkami, świnki i tak nie sięgają do nich, a ostre to to nie jest ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”