Różnica wieku między świnkami morskimi.

ODPOWIEDZ
julias

Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: julias »

Dzień dobry
Ostatnio zaczęłam myśleć o adopcji kolegi dla mojego 4 letniego świniaka.Znalazłam prosiaczka niespełna rocznego,ale mam wątpliwości. Mój pupilek nigdy nie był w gronie innych świnek i może nie zaakceptować nowego kolegi :? . A czy u świnek różnica wieku ma znaczenie? I może ktoś z państwa podpowie mi czy z tą adopcją to dobry pomysł.
Z góry dziękuję.
pozdrawiam.
Julia
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: Marikaaa »

hej, :) różnica wieku nie ma znaczenia, lecz charakter. Po prostu z kimś fajnie razem zamieszkać, a ktoś inny jest mniej miłym współlokatorem. Z moich obserwacji wynika, że dwie świnki są bardziej rozgadane, ruchliwe, uczą się nawzajem że np. papryka też jest jadalna i chętniej zwiedzają teren. Zresztą mam teraz jedną, która bez stada, sama w klatce, momentalnie popada w depresje, leży w kącie i nie chce wstawać. Ale to już skrajny przypadek, choć wcale nie niezwykły wśród świnek morskich. Z adopcją z :spsm: jest o tyle fajniej niż z kupowaniem ze sklepu, że w razie niedogadania możliwy jest zwrot i próbowanie z inną świnką. Do mojego Naleśnika dopiero trzeci kolega został na stałe. Chociaż przyznam, że może za szybko zrezygnowałam przy pierwszych kandydatach. Teraz jestem znacznie bardziej cierpliwa jeśli chodzi o łączenie. :szczerbaty:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
julias

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: julias »

Dziękuję bardzo.A jakiej wielkości jest twoja klatka,bo w przypadku adopcji muszę kupić większą.
julias

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: julias »

Jest jeszcze jedna sprawa. Logiczne jest że moja 4 letnia świnka
odejdzie wcześniej niż roczny kolega. Wtedy jego towarzysz zostanie sam. Wiec może jednak lepiej żeby prosiaki były mniej więcej w tym samym wieku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: Lilith88 »

I tak któryś odejdzie pierwszy i ten który zostanie sam może odejść z tęsknoty jeśli nie znajdziesz mu wtedy szybko towarzystwa. Możesz np. wziąć dwa maluchy wtedy nikt nie zostanie sam.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: Bulletproof »

Ogólnie jest zasada że 2 świnki to minimalnie klatka 100cm ;)
W SPŚM jest dużo świnek do adopcji, są i młodsze i starsze, możesz próbować do woli, aż się z którymś zakumpluje :D
I 4 lata to nie tak dużo, znam taką co i 10 lat dożyła ;)
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Różnica wieku między świnkami morskimi.

Post autor: Marikaaa »

Też kupowałam większą klatkę z powodu adopcji (OK, to była tylko wymówka przed rodziną, chciałam tego :lol: ). Podobała mi się bardzo kuweta w kwiatki w rozmiarze 100x60, akurat na dwie świnki. Ale niewielka w różnica w cenie i można mieć 120x60. Bez kwiatów i niby większy grat w mieszkaniu, ale te dodatkowe 20 cm to dla świniaków dużo. A dla mnie więcej miejsca na wstawianie miseczek, hamaczków, ewentualnej trzeciej świnki itd. :102: Bardzo mi tego brakowało we wcześniejszej klatce. :roll: Potem się rozkręciłam i zaczęłam rozglądać za 140cm (na 4 świnki), ale ceny mnie zwaliły z nóg...
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”