waga 3 miesiecznej świnki

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
AnetaB

waga 3 miesiecznej świnki

Post autor: AnetaB »

Witam,
Mam pytanie o wage 3 miesiecznej swinki rasy Us Teddy. Moj Świń wazy 696 g. Nie wyglada na grubego i nie je jakos mega duzo. Czy 3 miesieczna swinka powinna tyle wazyc? Mam go dopiero od miesiaca.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: waga 3 miesiecznej świnki

Post autor: kimera »

Jeśli świnka jest duża i masywnej budowy, to może być normalna waga. Nie jest ważne, ile dokładnie waży świnka, tylko, czy nie jest nadmiernie otłuszczona, czy jest aktywna i dobrze się czuje.
Eris

Re: waga 3 miesiecznej świnki

Post autor: Eris »

Całkowicie zgadam się z Kimerą.

Utarło się, że świnki rasy US Teddy są dużymi prosiaczkami. Tymczasem mój Gilbercik w wieku 4 miesięcy ważył ok 615 g a obecnie w wieku 9 miesięcy waży ok. 860 g. To nie jest dużo. Widać po nim, że jest raczej drobny i niezbyt długi.
Tymczasem gładkowłosy Rambo w wieku 4 miesięcy ważył ok. 750 g a teraz kiedy ma blisko rok jego masa wynosi 1250 g. Jest naprawdę dużą świnką. Ma potężne łapki, dużą główkę i jest długi.
Chcę zaznaczyć, że żaden z chłopaków nie jest grubaskiem :szczerbaty:

Moje prosiaczki są ruchliwe, wesołe i dopisuje im apetyt. I tak jak napisała Kimera - ogólna kondycja zwierzaka jest naprawdę istotna a waga to rzecz wtórna.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: waga 3 miesiecznej świnki

Post autor: Jack Daniel's »

Bardzo pomocny artykuł, jeżeli chodzi o determinowanie niedowagi/wagi prawidłowej/nadwagi
http://www.guinealynx.info/weigh.html
AnetaB

Re: waga 3 miesiecznej świnki

Post autor: AnetaB »

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. To moj pierwszy Świń i zupelnie nie mam porownania. Dlatego wazne sa dla mnie wasze rady. Simba wyglada dobrze, ma ladne futro chetnie je swierze warzywa choc ma juz swoj kulinarny gust :lol: jest wesoly podskakuje i komunikuje sie roznego rodzaju dzwiekami. Niestety nie wszystkie jestem w stanie odpowiednio zinterpretowac ale pracuje nad tym. Tak wiec wyglada na to ze wszystko jest ok a on po prostu bedzie duzym Świniem co mnie bardzo cieszy bo kochanego swiniowego cialka nigdy za wiele :lol:
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”