Alergia na sierść świnki morkiej

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Asita »

M mówi, że może jakieś zadaszenie nad całą zagrodą zrobić, to może alergeny nie będą tak fruwać. Ale on chyba nie ma racji... :lol:
Osobny pokój do spania na 100% pomoże. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie ma jakiś neutralizatorów, które by wciągały jak odkurzacz to, co uczula. Jest np urządzenie do ściągania wilgoci z powietrza (używa się tego w archiwach z aktami np), są jonizatory, są ustrojstwa odgrzybiające.... trzeba poszukać.
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Pandorzaste »

Problem w tym, że sierść nie jest alergenem, a jedynie nośnikiem alergenów (np. "uczulenie na sierść kota", to uczulenie na specyficzne biało znajdujące się między innymi w ślinie kota). Więc łyse zwierzątko nie jest wbrew pozorom rozwiązaniem, chyba, że uczulenie jest minimalne i będziemy się godzić z tym, żeby zwierzaka nie dotykać.

Generalnie alergie to straszna sprawa, sama mam potworne uczulenie na kota. Alergia na siano najwyraźniej mi przeszła, co do świnek - mogę mieć tylko nadzieję, że nie mam alergii, bo terminy do alergologa są... ech, NFZ.
sempreverde

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: sempreverde »

Jak teraz robiłam badania u prywatnego alergologa, to tam była taka opcja, że pojedynczy alergen kosztował jakieś grosze. 20zł? Może można przyjść i poprosić tylko o badanie w jakiejś przychodni?

Mi się właśnie potwierdziła alergia na świnie, nie polecam nikomu :roll:
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Asita »

No tak, ale testy robią chyba właśnie na sierść, nie na inne elementy zwierzaka? Poza tym chyba też inaczej jest z alergiami wziewnymi a inaczej ze skórnymi. Ktoś ma wysypkę od dotykania a ktoś się zaczyna dusić będąc na odległość, więc nie wiem wtedy, czy jak ktoś ma uczulenie "oddechowe", to czy to jest na siuśki, ślinę, czy sierść...
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Siula »

Właśnie, ciężko stwierdzić. Ja jak biorę świnkę to mi wychodzi czerwone i swędzi tam gdzie do gołej skóry je dotykam, poza dłońmi. Ale kaszel i duszności mam tylko w nocy( tzn jak nie brałam leków). I katar też tylko od rana. Mamy zamiar teraz wyeksmitować świnki do kuchni i odstawię leki i zobaczmy co będzie. Strasznie smutno będzie mi bez nich, zawsze jak się obudzę rano to sobie na nie patrzę. W nowym mieszkaniu będą w innym pokoju i mam nadzieję,że to wystarczy bo nie potrafię już bez nich żyć!
Madeline

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Madeline »

Na zwierzęta i tak nie chcą odczulać, bo nie jest to skuteczne :/
sempreverde

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: sempreverde »

U mnie odczulają tylko na psa i kota, na świnki morskie nie...

A jeśli chodzi o alergię, to każdy ma inne objawy, zależy to też od poszczególnych świnek.
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Alergia na sierść świnki morkiej

Post autor: Pandorzaste »

Odkąd panienki są w domu, stwierdziłam tylko, że potrafię kichnąć nawet z pięć razy... na tydzień :D. Poza tym nic więc jestem spokojna zupełnie :love: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”