świnkowy matrix

ODPOWIEDZ
nikadomi-83

świnkowy matrix

Post autor: nikadomi-83 »

Witam
Mam problem z połączeniem dwóch ok. 4 miesięcznych samców. Obaj chłopcy są po przejściach, obaj znalezieni na ulicy w różnym czasie, po leczeniu, aktualnie zdrowi.
Łączenie polega na tym, że robię duży wybieg na neutralnym gruncie, wkładam siano, dwie miski, warzywa, owoce, granulat. Potem w tym samym czasie wsadzam samców. No i się zaczyna. Jeden samiec pręży się, kłapie zębami, próbuje gwałcić, gania i chce ugryźć drugiego. Wydaje się być dominujący. Drugi natomiast wrzeszczy, boi się, ucieka, wali głową we wszystko, biegnie na oślep, lata jak w matrixie. Boję się, że się zabije tak uderzając we wszystko. Łączenie zrobiłam dziś pierwszy raz. Boję się drugiego razu, planuję poosłaniać ścianki kocem, żeby świnki się nie pozabijały. Zastanawiam się czy robię wszystko dobrze, może powinnam wsadzić jakieś domki, tunele? A może zacząć od ustawiania klatek obok siebie, żeby się obwąchiwały?
cappuccino

Re: świnkowy matrix

Post autor: cappuccino »

Nie ustawiaj żadnych domków, oni nie mogą mieć się o co pokłócić. Tylko kupa siana i coś do jedzenia.

Rozdzielamy świnki, dopóki wtedy, kiedy pojawi się krew. Oni muszą ustalić hierarchię między sobą i nie należy się do tego wtrącać. Mogą się gwałcić, ganiać, turkotać, szczękać zębami. Trzeba dać im tyle czasu na wybiegu, ile potrzebują. Jeżeli nie leci futro, nie pojawia się krew, to nie rozdzielamy. Nie wiem, czym masz ogrodzony wybieg. Ja robiłam z kartonów, więc nawet jak się obijali, to krzywdy sobie nie zrobili.

Pamiętaj, że po każdym rozdzieleniu wszystko zacznie się od nowa.

Także wybierz dzień, w którym masz dużo czasu. Obserwuj uważnie i pozwól, żeby sami ustalili "kto ma rządzić". Jeżeli sytuacja będzie robiła się bardzo groźna, to klaśnij głośno, lub zaopatrz się w spryskiwacz z wodą.

No i poczytaj w główny temat o łączeniu na forum. Tam znajdziesz wiele przydatnych rad.

:fingerscrossed: żeby chłopcy się dogadali.
nikadomi-83

Re: świnkowy matrix

Post autor: nikadomi-83 »

dziękuję za rady
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”