Grzyb, ropień?

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
kleymore
Posty: 813
Rejestracja: 28 lip 2013, 0:16
Miejscowość: Zabrze
Kontakt:

Grzyb, ropień?

Post autor: kleymore »

Hej kochani,
mam bardzo pilne pytanie, mianowicie moja znajoma posiada świnkę Skinny - samiczkę. Wczoraj zauważyła u niej ranę na pupie, a gdy obcinałam jej dzisiaj paznokcie przyuważyłam podobne zmiany skórne w postaci dwóch plam na pyszczku, po lewej i prawej stronie. Czy to może być grzyb? Bardzo proszę o radę. Dołączam zdjęcie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Grzyb, ropień?

Post autor: Panna Fiu Fiu »

A weterynarz co powiedział na to?
Obrazek
kleymore
Posty: 813
Rejestracja: 28 lip 2013, 0:16
Miejscowość: Zabrze
Kontakt:

Re: Grzyb, ropień?

Post autor: kleymore »

Nie była jeszcze u weterynarza, była święcie przekonana, że to drugi proś ją ugryzł i chciała posmarować fioletem na wszelki wypadek i jakąś maścią - nie pamiętam nazwy. Jednak mi to na ugryzienie nie wygląda, dlatego prosiła zapytać aby najpierw się przygotować.

4 dni temu odbierałam od niej Alberta i jej samiczka jeszcze tego nie miała.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Grzyb, ropień?

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Na pewno nie ugryzienie. Zdjęcia są niewyraźne, więc trudno stwierdzić. Lepiej iść do weta, żeby poświecił na ranki i porobił wymazy :)
Obrazek
kleymore
Posty: 813
Rejestracja: 28 lip 2013, 0:16
Miejscowość: Zabrze
Kontakt:

Re: Grzyb, ropień?

Post autor: kleymore »

Tak też mi się wydawało, że na ugryzienie jest to za duże i nie te kształty. Podejrzewałam grzybka, ale nigdy nie miałam z tym styczności, dlatego wolałam zapytać. Na świerzb również mi to nie podchodzi. Podam jej polecanych weterynarzy z forum i zobaczymy, co z prosiaczkiem. Na tyłeczku zrobiło się to tak nagle - a nie ma o co się otrzeć na swoim wybiegu. Na pyszczku nawet nie widziała tych zmian skórnych.
masira11
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:55
Miejscowość: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Grzyb, ropień?

Post autor: masira11 »

A może ugryzienie :think:
Ja przez miesiąc leczyłam Gwidona na grzyba - bez wymazu, tylko na 'oko' moje i weta. W końcu wet patrzy, patrzy i mówi, że on przecież pogryziony. Rozdzieliłam chłopaków i po 3 tyg prawie wszystko pozłaziło.
Coś może na coś wyglądać , a być zupełnie czym innym. Do weta... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”