Ona może byc w ciąży?

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
lubię

Re: ciąża

Post autor: lubię »

Nie kastracja jest ryzykowna, tylko usypianie świnki do zabiegu. Jak będzie ropień do usunięcia czy cokolwiek innego, masz to samo ryzyko. Dobry wet potrafi jednak to zrobić bezpiecznie.
Dobry wet od gryzoni będzie też potrzebny do oznaczania płci maluchów, żeby nie powielić problemu. Kimera, może napisz jeszcze kiedy świnki osiągają dojrzałość płciową (czyli do kiedy maks samczyki mogą przebywać z mamą)?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13494
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: ciąża

Post autor: pucka69 »

samiec w wieku 30 dni jest juz gotowy do rozrodu, tak że parę dni wcześniej trzeba go oddzielić od mamy i ewentualnych sióstr
Obrazek
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: ciąża

Post autor: Jack Daniel's »

Usypianie jest ryzykowne, jeśli nie jest to narkoza wziewna. ;)
Podpis usunięty przez administratora.
PALATINA

Re: ciąża

Post autor: PALATINA »

Może jakiś mod by to przeniósł do odpowiedniego działu, bo wchodząc tu byłam pewna, że to będzie o ciąży właścicielki, nie świni. :lol:

Mój samiec był kastrowany przy okazji usuwania guza jądra.
W momencie zabiegu miał 5,5 roku, narkoza wziewna. Zniósł wszystko wyśmienicie. ;)
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: ciąża

Post autor: justynuszek »

Jack Daniel's pisze:Usypianie jest ryzykowne, jeśli nie jest to narkoza wziewna. ;)
Oj, od narkozy wziewnej źle podanej/dodawanej w trakcie zabiegu też parę świnek zeszło zdaje się...
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13494
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: ciąża

Post autor: pucka69 »

gdzie przenieść? ciąża? choroby? zachowanie?
Obrazek
zaspana

Re: ciąża

Post autor: zaspana »

Rozdziel świnki już teraz, jak najszybciej.Skoro są razem od września (?) to pewnie końcówka ciąży i poród na dniach.A samiczka po porodzie ma ruję i może zostać ponownie zapłodniona.Świnka rodzi po cichu, często w nocy czy nad ranem więc nie upilnujesz.
imms

Re: Ona może byc w ciąży?

Post autor: imms »

Mam trochę podobna sytuacje. Wzięłam swineczkę z olx. Juz po odbiorze wydało się, że mieszkała w jednej klatce z samcem :o Co prawda właścicielka twierdziła, że na ciąże jest za młoda i za krótko była z samcem w klatce... Mała ma7 miesięcy :idea: Pani weterynarz wyczuła u Niej torbielkę.. Czy jest możliwe, ze to nie nie torbiel a płód ? Albo zupełnie inaczej - czy torbiel wyklucza ciąże ?
Ma twardy brzuszek, w porównaniu z pozostałą dwojka... Czy to może cos znaczyć czy...po prostu jestem przewrażliwiona ? ;)
Nie mogę stwierdzić czy ma grube boczki, bo jest texelkowala ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”