Świnka second hand - jak postępować?

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

lubię

Re: Świnka second hand - jak postępować?

Post autor: lubię »

Ale dlaczego się nie uda i klops? :think: Druga świnka to nie jest taka różnica w życiu jak pierwsza świnka - trochę więcej karmy, siana i warzyw, sprzątania tyle samo za to mniej czasu jaki musisz poświęcić zwierzakowi, żeby był w jako takim stanie. A tej śwince będziesz musiała poświęcać więcej czasu niż ludzie, którzy od małego trzymali świnkę pojedynczo - bo ona już zaznała życia w stadzie.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka second hand - jak postępować?

Post autor: joanna ch »

bez sensu pomysł na trzymanie jej pojedynczo, ja bym w takim razie świnkę oddała gdybym nie mogła jej zapewnić takich warunków na jakie zasługuje (czytaj - respektowania faktu że to zwierzę stadne)...

mam nadzieję że świniak nie zrobi się apatyczny i nie przestanie jeść z samotności
sempreverde

Re: Świnka second hand - jak postępować?

Post autor: sempreverde »

Przykro mi, ale dla mnie też jak się nie ma warunków do posiadania danego gatunku, to się go nie posiada...

Moim wielkim marzeniem są papużki faliste, ale dopóki nie będę mieć możliwości zbudowania woliery wielkości szafy, to nie wezmę papużek i już.

Zastanów się jeszcze raz, czemu nie możesz wziąć do świnki koleżanki. Koszt miesięczny utrzymania dwóch świnek jest niewiele wyższy, niż świnki jednej.
Mira

Re: Świnka second hand - jak postępować?

Post autor: Mira »

Dziękuję, za nie udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie, widać nie jest to forum, które służy pomocy właścicielom świnek, a tylko daje szansę popisania się hejterom z nieżyciowym podejściem :) Droga administracjo: można zamknąć temat, nie będę próbować ciągnąć dalej tej dyskusji. Spodziewałam się odpowiedzi bardziej dojrzałych i wnoszących coś w mojej sprawie, ale widać, takich tutaj nie otrzymam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka second hand - jak postępować?

Post autor: joanna ch »

no niestety, my tu mamy takie nieżyciowe podejście że świnki powinny być szczęśliwe - czytaj - mieszkać z innymi świnkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”