Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Szyszka

Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: Szyszka »

Cześć,

jeśli wątek jest w złym dziale - przepraszam, ciężko mi dopasować to gdziekolwiek.

Wczoraj kuzynka kupiła prosiaka w zoologiku (nie wiem czemu nie zdecydowała się na adopcję - nie miałam na to wpływu). W akwarium z samczykami w sklepie było chyba z 7 czy 8 świnek, kupiła rozetkę, ponoć była rano przebadana przez weterynarza, sprzedawczyni ją obejrzała - wszystko super.
Doczytując informacje w internecie stwierdzili że kupią jeszcze jedną dla towarzystwa i dzisiaj po nią pojechali. Zostały juz tylko 3, dwie krótkowłose i 1 rozetka. Znowu wybrali rozetkę, powiedziano im że ma ok 7 tygodni (poprzedniego dnia zapomnieli o to zapytać), gdy wrócili z nią do domu i połączyli z tą pierwszą to zauważyli jaka jest malutka i chudziutka... Jest ok 2 razy mniejsza, wystają jej wszystkie kostki. Edzio (większy) je, jest bardziej śmiały natomiast Elmo (mniejszy) jedynie skubnął sianka i jest bardziej nieśmiały, ale tulą się i myją. Podobno są z jednego miotu. Czy to możliwe żeby różnica była aż tak duża? Co robić, bo martwimy się o to maleństwo...

Obrazek
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: kimera »

Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, żeby były w tym samym wieku. Mogą być za to braćmi. Ten mały wygląda na jakieś dwa tygodnie, wcale nie na siedem. Za wcześnie zabrany od matki, zabiedzony, ech, typowe...
Dobrze, że świnki mają siebie nawzajem, lżej im będzie.
odeta89

Re: Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: odeta89 »

Ten mały ma max 3 tygodnie. Koniecznie muszą zostać odrobaczone i dobrze przebadane - we Wro dr Piasecki.
Szyszka

Re: Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: Szyszka »

Dzięki, dziewczyny. Też mi się tak wydawało, że to bardzo mało realne... Czy małego w takim razie jakoś szczególnie karmić, traktować?
Dobrych weterynarzy znamy, pójdziemy do dr Ziętka (Lublin) :)
odeta89

Re: Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: odeta89 »

Jeśli chętnie je to niekoniecznie. Powinien dostawać też kaloryczne mokre jak np.gruszka. Kontrolować należy wagę regularnie. Ile teraz chłopaki mają?
lubię

Re: Duża różnica wielkości i wagi między braćmi?

Post autor: lubię »

Dosypuj do karmy płatki owsiane (górskie, są mniej rozdrobnione), można też prasowany groch (bywa w sklepach wędkarskich, jako dodatek do zanęty, tylko trzeba mu się baardzo uważnie przyjrzeć, czy nie ma gości). W Rossmanie można kupić fajne poduszeczki lucernowe, albo zamówić w internecie karmę z dużą zawartością lucerny. Ogólnie - maluch potrzebuje dużo białka roślinnego.
Odeta, z gruszkami bym uważała, drzewa są bardzo intensywnie opryskiwane silnymi środkami grzybobójczymi, mogą maluchowi zaszkodzić. Lepiej marchew, buraczki, brukiew, czasem liść kapusty włoskiej (chyba, że będą wcześniej problemy z brzuszkiem). I sporo tego, co ma witaminę C (zielona pietruszka, kolendra, cykoria, jarmuż), już obu, bo pewnie mają trochę niedobory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”