Ultradźwięki

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Ultradźwięki

Post autor: Renika »

Nie wiem w jakim dziale napisać, ale może tu uzyskam jakąś poradę. Ponieważ ostatnio moje auto skonsumowała kuna (a dokładnie kable) mam zamiar kupić odstraszacz ultradżwiękowy, taki do montażu pod maskę samochodu. I tu mam pytanie - może ktoś się zna, czy to nie zaszkodzi moim świnkom które przebywają w domu? Czy jak otworzę okno to nie będą narażone na te dźwięki? Trochę się obawiam bo w niektórych opisach zasięgu działania jest zakres do 200m. a samochód mam blisko na podjeździe (ok 10-15m). Co o tym sądzicie?
lubię

Re: Ultradźwięki

Post autor: lubię »

Nam kuna regularnie żarła kable i wybebeszyła sporą część izolacji z tyłu. Na dłuższą metę nic się nie sprawdziło, w końcu zapakowaliśmy wystające kable w grubą osłonę, część owinęliśmy taśmą gumową utwardzającą się na powietrzu i wepchnęliśmy dwie "poduszki" z psiej sierści. Na razie spokój, ale to dopiero na wakacje było, teraz się zaczyna na dobre włażenie pod maski, więc zobaczymy.
Chyba nie da się bez sprawdzenia, jak zwierzaki reagują na te dźwięki. Mogą być ciągle zaniepokojone, a mogą je kompletnie olać (jak zwierzyna u mnie na działkach olewa odpłaszacze sąsiadów).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”