Kinder niespodzianka - POMOCY

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Minerwa

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: Minerwa »

Bardzo chętnie przyczynię się do likwidacji tego pana.

Chory świniak został już adoptowany przez panią weterynarz, bycie z mamą i tak było dla niego niebezpieczne, bo mogła go zdeptać.

Dwie pozostałe to prawdopodobnie chłopczyk i dziewczynka. Kiedy świnki można oddzielić od mamy? Wydaje mi się, że po miesiącu, ale wolę się upewnić. I kiedy TRZEBA oddzielić chłopca, żeby nic nie zmajstrował przy mamie i siostrze? Chłopiec ma zostać z nami, ale trzeba będzie go wykastrować, a weterynarz powiedziała, że najwcześniej, jak będzie miał pół roku.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: porcella »

Mam ten sam problem - ze wszystkich źródeł wynika, że wtedy, kiedy matka odstawi maluchy - zwykle między trzecim i czwartym tygodniem. Moje mają 24 dni i jeszcze wczoraj ssały matkę, ale bacznie obserwuję. Doświadczona hodowczyni powiedziała mi, że trzymała zwykle małe razem z matką do miesiąca.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
sempreverde

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: sempreverde »

Z tym pół roku jeśli chodzi o kastrację, to się nie zgodzę. Jak samczyk jest duży i silny, to spokojnie można kastrować wcześniej :)
lubię

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: lubię »

Minerwa pisze:Maluchy ważą 63, 44 i 41 gramów.
Obawiam się, że z tego miotu raczej nie będzie duży i silny.
Minerwa

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: Minerwa »

Niekoniecznie. Mamusia jest malutka, to maluchy też, ale bardzo szybko rosną, po 5-10 gramów dziennie. Ale wykastrujemy dopiero, jak weterynarz pozwoli. :-)
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka - POMOCY

Post autor: Jack Daniel's »

Nemesis urodziła mając pół roku ważąc około 550 gram. K2 był od zawsze małej budowy (mimo urodzeniowej wagi 80 gram). Ale był sam w miocie, więc waga zdecydowanie za niska. Teraz waży, jak 7-mio miesięczny świnek około 850 gram. A mamusia nie może przekroczyć 900 gram.
Podpis usunięty przez administratora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”