Dyskusje o karmach

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Domika

Dyskusje o karmach

Post autor: Domika »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą karmy właśnie na VL Cavia Complete. Karmi ktoś nią prosiaczki? Jakieś spostrzeżenia? Warto się na nią przerzucić?
Asia909

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Asia909 »

Ja sie na nia przezucilam z powodu moich swin gdyz nie chcialy jesc innej karmy. Tosia wprost uwielbia ja. :) Zalezy do od gustu swinki. Moja poprzednia nie lubila CC a uwielbiala CN. Widac, ze moim swinia służy ta karma.
zagli

Re: VL Cavia Complete

Post autor: zagli »

Moje świnki jadły CC a potem przestały nagle :lol: Jednak gusta się zmieniają ;)
Peeppa

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Peeppa »

moim świnkom o wile bardziej przypadla do gustu CN, CC jadły, ale nie z takim apetytem jak CN ;)
Domika

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Domika »

A co jest lepsze składem? CN czy CC? Ma ktoś pod ręką opakowanie i mógłby przepisać skład? :please:
Asia909

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Asia909 »

Na pewno lepsza jes CC. Sklad pisze na internecie. :) Wpisz w google nazwy karm i ci wyskoczy :)
Madzior

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Madzior »

Moje CC odrzucają - rozsypują z miski. Porażka. CN lepiej moim smakuje :)
Kiniuchaaa

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Kiniuchaaa »

Moje obie świnki zawsze jadły CN a CC dostawały tylko czasem dla odmiany. Też jadły, ale wydaje mi się, że CN bardziej smakuje.
Dropsio

Re: VL Cavia Complete

Post autor: Dropsio »

Ja mieszam CC i CN :) Różnica między karmami jest taka, że z CC proś zjada wszystko, a z CN wybiera różne rzeczy :) Samej CC nie podaję dlatego, że boję się, że jest trochę za krucha i proś nie ściera sobie na niej wystarczająco ząbków. Wiadomo, że ma w klatce szuszone warzywka, sianko oczywiście, gryzaczki itp., no ale... :szczerbaty:
odeta89

Re: VL Cavia Complete

Post autor: odeta89 »

Również mieszam CC i CN. Na początku dostawały samą CN i co lubiły to wyjadały. Kiedy włączyłam CC na początku nie były przekonane, jednak teraz wsuwają chętnie. Sama CC to słaby pomysł, bo jest miękka i - jak pisze Dropsio - ząbki się nie ścierają.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”