Świnka nie lubi wybiegów?

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Napoleonka

Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: Napoleonka »

Witajcie, mój problem polega na tym, że moja świnka nie widzi nic poza klatką... Gdy ją wypuszczam z klatki nie ważne gdzie to od razu wraca do niej, próbowałam zamykać klatkę to on do póki jej nie otworze to piszczy i gryzie pręty.
Wiem, że leon potrzebuje wybiegów ale jak go do tego przekonać? :!: :roll:
JoShiMa

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: JoShiMa »

Napoleonka pisze:Witajcie, mój problem polega na tym, że moja świnka nie widzi nic poza klatką... Gdy ją wypuszczam z klatki nie ważne gdzie to od razu wraca do niej, próbowałam zamykać klatkę to on do póki jej nie otworze to piszczy i gryzie pręty.
Wiem, że leon potrzebuje wybiegów ale jak go do tego przekonać? :!: :roll:
A długo go masz?
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: Monalisa »

Świnka którą wzięłam od kogoś też tak się zachowywała jak była sama. U mnie jest kilka świnek i na wybiegu jest aktywna. Na pewno gdyby miał towarzystwo inaczej by się zachowywał.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Napoleonka

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: Napoleonka »

JoShiMa pisze:
Napoleonka pisze:Witajcie, mój problem polega na tym, że moja świnka nie widzi nic poza klatką... Gdy ją wypuszczam z klatki nie ważne gdzie to od razu wraca do niej, próbowałam zamykać klatkę to on do póki jej nie otworze to piszczy i gryzie pręty.
Wiem, że leon potrzebuje wybiegów ale jak go do tego przekonać? :!: :roll:
A długo go masz?




Od czerwca.
Mysia007

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: Mysia007 »

I jak tam świnka na wybiegu?
Coś się zmieniło?
Możesz spróbować też z zabawkami, placem zabaw albo wyciagnac i położyć ulubiony kocyk z klatki..
Joasia

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: Joasia »

Mój świnek też nie chce wychodzić z klatki i biegać , przeraźliwie się boi. Jak kładę mu smakołyk na wybiegu to wychodzi po niego ,ale tylko jak mnie nie ma w pobliżu. Dziwi mnie ,że nie nudzi go siedzenie ciągłe w klatce,w ogole nie jest ciekawski. Tylko jak mam go na łożku ;) Czy jest szansa,że maleństwo z czasem się ośmieli ?( ma 3 miesiące ,u mnie jest dwa)
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Świnka nie lubi wybiegów?

Post autor: sophiee »

Mój świnek też się bał, szczególnie dużych otwartych przestrzeni. Okazało się, że prawdopodobnie ma słabszy wzrok i lepiej czuje się na mniejszym wybiegu. Koniecznie dla takiej lękliwej świnki zostawić jakieś schronienie, ale pod warunkiem, że nie będziemy jej stamtąd na siłę wyjmować. Wtedy powinna się przekonać do wybiegu.
Są świnki które lubią biegać po całym domu i takie, które wolą mniejszy i stały wybieg. ;)
Mój mały wybieg ma 2mx160cm, tunele, domek, paśnik i świnka czuje się tam bezpiecznie.
Warto też żeby co jakiś czas zaglądać do świnki i nie zostawiać jej na długo samej na wybiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”