Tygryska znalazła dom

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Tygryska znalazła dom

Post autor: sosnowa »

Obrazek[/url]

Imię świnki: Tygryska zwana też Rudą
wiek świnki: ok 14 miesięcy na październik 2015
płeć:samica
numer adopcyjny: 2467
miejscowość, w której przebywa świnka:Warszawa, u dotychczasowej opiekunki
historia zwierzęcia, przebyte choroby: świnka przekazana do adopcji z powodu niemożności zapewnienia jej odpowiedniej opieki, zdrowa, mamy aktualne zaświadczenie lekarskie z PulsVetu.Śmiała, ruchliwa, skoczna i zadziorna świnka a charakterem. Lubi być głaskana.
informacje dot. diety: CC, dużo siana, warzywa, jak pisze opiekunka, lubi wszystko. Mało pije, zapewne dlatego, że dostaje dużo soczystego, zielonego.
stan adopcji: uratowana
dodatkowe informacje: nie mieszkała z inną świnką, raczej więc do stadnej lub spokojnej samiczki lub kastrata
kontakt do opiekuna wątku: sosnowa pw, Brunka pw, turbencja@gmail.com wątek prowadzą dwie osoby, pn-czw. na maile i posty odpowiada Brunka, pt-nd. sosnowa
kto wydał zgodę na założenie wątku: sosnowa

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia, obowiązuje wizyta przedadopcyjna, oraz umowa, klatka minimum 100cm, odpowiednia karma i zapewnienie śwince codziennych wybiegów oraz fachowej opieki weterynaryjnej. Potencjalne Domy Stałe zapraszam do lektury tego i tego wątku

Uwaga: opiekun wątku zastrzega sobie prawo wyboru domu stałego, który oferuje najlepsze warunki świnkom biorąc pod uwagę ich konkretne potrzeby.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, 14:56 przez sosnowa, łącznie zmieniany 2 razy.
jax

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: jax »

Ale z niej ślicznotka :love:
Werusiek

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: Werusiek »

Jaaaaki słodziak :love:
jatzoo

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: jatzoo »

Witam. Chciałbym się czegoś dowiedzieć o prosiaczku. Jaki ma charakter jak się zachowuje?? Byłem w trakcie adopcji Filippy ale niestety świnka nie nadaje się dla drugiej samiczki:( Czy ruda jest dostępna do adopcji??
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: sosnowa »

Tak, dziewczyna jest wolna.
Tak pisze o niej jej dotychczasowa opiekunka:
"- Codzienna dawka ruchu podstawą zdrowego dorastania! Świnka bardzo lubi zwiedzać i poznawać nowe „okolice pozaklatkowe”, bezproblemowo wyskakuje i wskakuje do klatki, ale dla ułatwienia przy wejściu stoi zawsze drewniany mostek.
- Ma zwyczaj siusiania w kącie klatki, ale zdarza się jej siusiać lub zostawiać bobki poza klatką, najchętniej w kątach.
- Bardzo lubi być głaskana, szczególnie pod włos. Ma tendencję do gryzienia „głaskacza”, jeśli ten zbliży rękę do szyjki.
- Podczas głaskania świnka może zacząć się mocno wiercić i chcieć zejść, co może oznaczać chęć pobrykania lub wysiusiania się. Brak czujności może poskutkować dodatkowym praniem!
- Świnka jest bardzo skoczna, potrafi zaskoczyć nagłym i niespodziewanym susem, ale nie warto bać się stanowczego trzymania, które małą uspakaja. Wielkie skoki, zeskoki nie są dla niej problemem.
- Głośnie kwiczenie może oznaczać: „Jestem głodna, nakarm mnie!”/”Potrzebuję czułości, pogłaszcz mnie”/”Chcę pohasać, wypuść mnie!”
- Ma charakterek, zadziorna i ciekawska, w kontakcie z innymi świnkami potrafi pokazać swoje ciemniejsze oblicze, potrzebuje sporo czasu, aby przyzwyczaić się do nowych okoliczności i nowego towarzystwa. Na stres reaguje podgryzaniem i ocieraniem ząbków.
- Uwielbia dziwne odgłosy, relaksuje się przy muzyce klasycznej, wariuje słysząc szelesty siatek "
jatzoo

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: jatzoo »

A jak by wyglądała sprawa adopcji??
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: sosnowa »

Adopcja jest na zasadach stowarzyszenia, wizyta przedadopcyjna, a potem przekazanie świnki i podpisanie umowy.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: sosnowa »

Jeżeli był Pan w trakcie adopcji, to czy była juz wizyta? Jedna wystarczy oczywiście, jeśli wynik był pozytywny :D
Awatar użytkownika
gren
Posty: 1416
Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:21
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Kontakt:

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: gren »

Wizyta była. Robiłam ja z DankąPawlak. Wynik pozytywny :)
Dawna grenouille ;)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Tygryska [Warszawa]

Post autor: sosnowa »

W takim razie pozostaje tylko podjąć decyzję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”