Rodzynki zabijają

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Rafka

Rodzynki zabijają

Post autor: Rafka »

Dziś straciłam druga w przeciągu 4 tyg świnkę. Myślałam, że to kwestia oprysków na warzywach. Ty razem świnki jednak warzyw nie dostały. Okazało się, że świnki zabiły zawarte w karmie RODZYNKI!!!!

Informację o szkodliwości rodzynek dla świnek morskich w karmie potwierdziła dr Dorota Sumińska.

Jak się okazuje to, ze coś jest w karmie dla świnek nie znaczy, że jest bezpieczne...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23026
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: porcella »

Koniecznie prosimy o szczegóły: jaka to karma, kiedy zabijają, czy diagnoza potwierdzona sekcją.
Przepraszam, bo wiem, że to bolesne - ale bardzo ważne!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Rafka

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: Rafka »

Karma Vitapol owocowa dla swinek. Suche daje rardzo rzadko, prosiaki jedza glownie siano i surowizne. Drugi raz po podaniu tej wlasnie karmy stracilam swinke. Ty razem zatrucie bylo blyskawiczne ok 12 godz od spozycia. Rano prosiak mial objawy zatrucia neurotoksynami, zablokowany nawet odruch polykania. Godzine pozniej nie zyl.

Pani Dorota mowi ze czesto obserwuje to wlasnie po spozyciu rodzynek u gryzoni. Wynika to ze sposobu ich suszenia oraz tego ze niektorzy producenci dodaja substancje przyspieszajce ten proces a one dzialaja jak trutka...

Nie mam zamiaru tak tego zostawic. Zostalo troche tej karmy i chce dac ja gdzies do analizy.
Asia909

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: Asia909 »

Hmmm... w CN są także rodzynki. Moje zawsze wyjadały w pierwszej kolejności właśnie rodzynki i nic im nie było. Może Vitapol dodał coś jeszcze. Najlepiej będzie jak poddasz tę karmę analizie i wtedy wyjdzie.
ruby

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: ruby »

Hmmm, moje swinki czasem jedza rodzynki, nigdy im nie zaszkodzily,co pawda jest to jedna rodzynka na kilkanscie miesiecy,ale nigdy nie zauwazylam zadnych skutkow.Jak dostaniesz jakies badania podziel sie koniecznie.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: Monalisa »

Jeszcze nigdy nie widziałam rodzynek w CN. Tylko banany suszone i marchew chyba i to bardzo sporadycznie.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Rafka

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: Rafka »

Tak czytam teraz co jest w karmie i kolbach, które im dawałam i włos się jeży:

Musli: pszenica, płatki pszenne, płatki owsiane, rodzynki, susz jabłek, susz malina, susz jeżyna, susz jagoda, cynamon, produkty piekarnicze

i innej UWAGA: bekon liofilizowany

W innych - jarzębina!

VITAPOL - POKARM OWOCOWY DLA ŚWINKI MORSKIEJ



Karma owocowa dla świnek morskich - podstawowa

SKŁADNIKI:
pszenica, jęczmień, kukurydza, len, granulat zbożowy, granulat z lucerny, chleb świętojański, susz jabłko, chips banan, sisz gruszka, chips kokos, wiórki kokosowe, rodzynki, płatki pszenne, produkty piekarnicze

SYF.PL - od dzis czytam etykiety na wszystkim!!!
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: kimera »

Z tych wszystkich produktów mam zastrzeżenia tylko do liofilizowanego bekonu - jeśli dawałaś świnkom kolby dla myszek, bo w tych dla świnek i królików nie ma sera ani bekonu. Ok, cynamon też nie jest dobry, ale sądzę, że jego ilość w kolbie była homeopatyczna :).
Reszta nie powinna być podawana świnkom morskim, ale im nie zaszkodzi, nawet jarzębina.
Rafka

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: Rafka »

Pani dr Sumińska mówi, że to nie pierwsza świnka zabita tanimi rodzynkami. Zamiast je suszyć polewa sie je jakimś świństwem, które jest trujące.
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7820
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Rodzynki zabijają

Post autor: silje »

:sadness:
Szkoda, że w ten sposób dowiaduję się, że odszedł mój tymczas, który poszedł do adopcji 2 miesiące temu. Miał dopiero 4 miesiące..
Strasznie mi przykro.
Można chociaż wiedzieć który- Irek, czy Tore?

Nauczka, że z karmami lepiej nie eksperymentować, tylko dawać tylko te polecane na forum. I żadnych podejrzanych kolb- po co?
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Luna, Finka i Dorjan + 15 w DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”