SPŚM

25 września, 2017

Świnkowa Przystań - wirtualne adopcje

Podopieczni SPŚM, których można wesprzeć dzięki programowi Wirtualnych Adopcji.

 

ZDJĘCIE OPIS WIRTUALNI OPIEKUNOWIE

Dorcia

Dorcia to naprawdę starsza pani – świnka już ponad ośmioletnia! Dojrzałe zwierzęta nie powinny zmieniać domu, ale los zadecydował inaczej. Dorcia została oddana przez byłych właścicieli do uśpienia. Weterynarze przekazali ją jednak Stowarzyszeniu pod opiekę. Świnka choruje na kardiomiopatię rozstrzeniową, ma zaćmę na obu oczach, pododermatitis na jednej łapce, to sporo, ale ma też niespożytą energię i pogodę ducha. Trzeba jej codziennie podawać leki, dzięki którym Dorcia, już ponad dwa lata w naszym domu tymczasowym, ma się dobrze i cieszy z życia. To dama dostojna i stanowcza, z apetytem chrupie karmę i chętnie, choć troszkę kulejąc, przechadza się po wybiegu...
Pozwól jej na godną i szczęśliwą starość, wesprzyj Dorcię!

Halina61

Phobos i Deimos - świnki z Teksasu

M&S

nusia

Beatrice

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Knedel

Knedel został uratowany z pseudohodowli – z niedożywionej, zabiedzonej świnki zmienił się w okrągłego, wesołego samczyka. Niestety, ma problemy z sercem i do końca życia musi brać leki, a co 2-3 miesiące wymaga kontrolnego badania. Ponieważ towarzyszka życia Knedla odeszła, a on bardzo posmutniał, przeprowadził się w listopadzie 2016 do stada samiczek.  Natychmiast odżył, humor mu wrócił, podczas wybiegów lubi sobie podskoczyć. Ma teraz naprawdę dużo zajęć – przy czterech samiczkach! Poza tym grzecznie bierze leki, a w wolnych chwilach wyleguje się w ulubionym tunelu lub spogląda na ludzi rzewnym spojrzeniem.
Knedel jest świnką dla osób cierpliwych i spokojnych, oswoi się i zaprzyjaźni, a to najlepsza nagroda za troskę.

 

Chrumek

nusia

Lukras

Joanka

Beatrice

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Ślepek

Ślepek to świnka z uroczym uśmiechem, a za nim wielkie, błękitne, niewidzące oczko. Badanie okulistyczne wykazało znaczne podwyższenie ciśnienia wewnątrzgałkowego i podwichnięcie soczewki do komory przedniej. Cały czas walczymy i staramy się uratować oko. Prosiak potrzebuje kontroli okulistycznych oraz leków. Jeśli nasze starania nie pomogą, trzeba będzie usunąć soczewkę chirurgicznie. Na razie leki działają, ciśnienie się obniża, więc nie tracimy nadziei, że obędzie się bez zabiegu.
Poza tym świnka jest spokojna, kontaktowa i ciekawska - po wyleczeniu będzie świetnym przyjacielem do adopcji. Teraz jednak- pomóżmy mu uratować oko!

 

Biuro Rachunkowe Adena

hikarciu

Beatrice

Zuzia


Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Balbinka

Balbina jest jednym z tych prosiaczków, które skradają serce każdego. Wystarczy jedno spojrzenie. Początkowo wydawała się zdrową świnką, niestety z dnia na dzień jadła coraz mniej, aż przestała jeść w ogóle. Przeszła szereg specjalistycznych badań, na kliniki podróżowała praktycznie codziennie. Klasyczne leczenie zawiodło, w związku z czym wdrożyliśmy nowatorską terapię. W chwili obecnej adopcję Bisi byliśmy zmuszeni wstrzymać, z uwagi na fakt, iż powinna pozostawać pod opieką specjalistów. Na ten moment Balbinka najbardziej potrzebuje wirtualnego opiekuna, który wesprze jej leczenie.
Może i Twoje serce zostało właśnie skradzione?

 

Phobos i Deimos - świnki z Teksasu

MartaL

Wichur

Beatrice

 

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Dasza

Dasza trafiła do stowarzyszenia w sierpniu 2015 roku. Oddana z powodu alergii jednego z domowników. W czerwcu będzie miała 4 lata. Ma niedoczynność tarczycy i skłonności do kamicy układu moczowego, przeszła zapalenie nerek i dwukrotne zapalenie pęcherza. Ze względu na specyficzny metabolizm wapnia zalecana jest dieta niskowapniowa. Wymaga codziennego podawania leków. Wskazane są również badania krwi i moczu co 2-3 miesiące. Aktualnie ma dwa kaszaki do usunięcia. Dasza jest mało towarzyska w stosunku do świnek, ale na kolanach lubi się wylegiwać, cierpliwie leży i od czasu do czasu liże rękę.
Może Dasza będzie się przytulać właśnie do Ciebie?

 

koluska

Statler

NoraXW

2andrzejczaki

Beatrice

 

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Mroku

Świnka odłowiona... na polu- pewnie jakaś pseudohodowla pozbywała się nadwyżki świnek... Mroku ma problemy z zębami - trzonowce są kruche, szare i przerastają. Przeszedł w ostatnich miesiącach osiem korekt. Wielokrotnie wymagał ręcznego karmienia, bowiem sam nie pobierał pokarmu. Leczyliśmy także drożdżycę przewodu pokarmowego. Kilkakrotnie już się nam wydawało, że wychodzimy na prostą, jednak problemy nawracają.. Możliwe, że świnka wróci do zdrowia, jednakże z uwagi na przebyte choroby będzie wymagała stałych kontroli u specjalisty. Adopcja jest możliwa jedynie przez osobę z doświadczeniem. Mroku mieszka z kolegą Solikiem - bardzo ładnie się dogadują, nie mieliśmy sumienia ich rozdzielać.
Mamy nadzieję, że kiedyś Mroku odzyska dawną świetność i obie świnki znajdą wspaniały dom.

 

Phobos i Deimos - świnki z Teksasu

TheSheep

dorina

Punio

Beatrice

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Rudi

Świnka z pseudohodowli, od roku choruje na przewlekłą i postępującą grzybicę pazurków tylnych łapek. Stawy w paliczkach są obrzęknięte. Dotychczasowe metody leczenia nie przyniosły rezultatów, ale się nie poddajemy - nie wyczerpaliśmy jeszcze wszystkich możliwości. Ostatnio pojawiły się dodatkowe problemy, które wymagają leczenia w pierwszej kolejności - przerost zębów, grzybica przewodu pokarmowego. Świnek wymaga ręcznego karmienia, mamy jednak nadzieję, że jest to stan przejściowy. Wszystkie jego przypadłości wymagają długoterminowego leczenia, a rokowania na pełny powrót do zdrowia są niepewne.
Rudi będzie prawdopodobnie wymagał okresowych kontroli dlatego też jego adopcja będzie możliwa wyłącznie przez osobę w pełni świadomą jego stanu zdrowia.

 

TheSheep

dorina

Beatrice

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Bartuś

Bartuś trafił pod opiekę Stowarzyszenia prosto z Azylu dla Królików w Sopocie, gdzie została odebrany interwencyjnie osobie, która o niego nie dbała. Maluch miał pododermatitis, przerośnięte trzonowce i kłopoty z jelitami. Niestety cały czas jest na ręcznym karmieniu (podejrzenie zwichnięcia żuchwy) i wciąż walczymy z gronkowcem w jelitach. Na szczęście apetyt mu dopisuje i przybiera na wadze. Do końca życia będzie wymagał regularnych korekt zębów.

 

Beatrice

dorina

Helenka

Kapitan Kopytko

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Miłosz

Miłosz został znaleziona na ulicy przez Straż Miejską i odwieziony do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Następnie trafił pod opiekę Stowarzyszenia. Był zaniedbany, wychudzony, miał kłopoty skórne, ogólny stan zapalny organizmu i kłopoty z wątrobą. To starsza świnka, która niestety zaczyna coraz bardziej chorować. Ma niedoczynność tarczycy, kłopoty z oczami i wątrobą, jest też pod opieką kardiologa.
Leczenie i utrzymanie Miłosza to spore koszty, dlatego szukamy dla niego Wirtualnych Opiekunów!

 

FuNBu

Pirat i Dziki

Owca

od Buby i Czubiego

Dorota Gajda

Beatrice

Aleksandra P.

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Minionek i Fredrikson

Minionek i Fredrikson zostali znalezieni w zimny, listopadowy wieczór wraz z grupą innych świnek w krzakach w Radomiu. Ktoś, kto ich wyrzucił, skazał maluchy na pewną śmierć.Gdyby nie wrażliwość dwóch sióstr- Karoliny i Klaudii oraz ich Ojca, którzy je wyłapali i uratowali, świnki by tego nie przeżyły. Gdy chłopcy trafili pod opiekę SPŚM mieli zapalenie górnych dróg oddechowych i kłopoty skórne. To jednak nie koniec, bo Minionek ma anophthalmię oka prawego, a po kontroli u pani kardiolog, okazało się, że z jego serduszkiem też nie jest dobrze.Niestety u Fredriksona jest podobnie, a nawet dużo gorzej. Tutaj zostało wdrożone leczenie.
Maluszki muszą być pod stałą kontrolą kardiologa i okulisty, a to niestety kosztuje, dlatego szukają swoich Wirtualnych Opiekunów.

 

od Buby i Czubiego

Beatrice

olciaq

Zuzia

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


Wituś

Wituś razem z bratem/kolegą (Artusiem) zostali odebrani przez SPŚM pod koniec maja 2017r. Mieli ok. 4 miesięcy, niestety znudzili się poprzednim opiekunom. Maluchy mieszkały w brudnym akwarium na czymś, co pewnie wcześniej było peletem. Gdyby nie szybka reakcja Pani Magdy, której los zwierząt nie jest obojętny wylądowaliby gdzieś na łące. Świnki przeszły standardowe badanie, podczas którego okazało się, że Wituś ma problemy z serduszkiem. Badanie echo serca potwierdziło wstępną diagnozę: kardiomegalia wywołana dysplazją zastawki mitralnej i trójdzielnej, blok przedsionkowo komorowy. Pani kardiolog badająca Witusia wykluczyła możliwość jego adopcji, świnka wymaga codziennego podawania leków i regularnych wizyt u kardiologa. Z uwagi na to, że zawsze mieszkał ze swoim towarzyszem Artusiem świnki pozostaną razem w domu tymczasowym. Rozdzielanie ich mogłoby bardzo źle wpłynąć stan zdrowia Witusia.

 

dorina

Jakub

Rafał i Gosia

Zobacz: Jak zostać wirtualnym opiekunem?


 

Legenda:

- rubinowy opiekun (instytucje)

- platynowy opiekun (pow. 90 zł)

- złoty opiekun (90 zł)

- srebrny opiekun (60 zł)

- brązowy opiekun (30 zł)